sobota, 27 listopada 2021

Ślimaczy masłak

Jeden paladyn wybierze na swego wierzchowca konia, drugi − gryfa. Natomiast Kellen Liściostopy, jeden z gnomich paladynów Baervana Dzikiego Wędrowca, upatrzył sobie na wierzchowca... ślimaka masłaka (ang. flail snail; patrz: Volo's Guide to Monsters), który w rzeczywistości nie jest przerośniętym mięczakiem, lecz zalicza się do żywiołaków ziemi. Ten ogromny powolny brzuchonóg ma pięć macek na głowie, a każda z nich których jest zakończona kolczastą buławą. Chociaż wygląda dość niepozornie, jego sekretem jest odporność na magię.

Wracając do Kellena i jego nietypowego wierzchowca, podczas jednego z leśnych patroli wpadł w zasadzkę. Chociaż udało się mu przepędzić zamaskowanych napastników, jego wierny wierzchowiec poległ. Kellen, aby upamiętnić go, postanowił jedną z jego macek zakląć w (anty)magiczny kiścień. Następnie rozpoczął śledztwo mające ustalić, kto stał za zamachem na niego. Odkrył, że bandyci zostali wynajęci przez prężnie działającego krasnoludzkiego przedsiębiorcę Olafa Złamane Kowadło, który potrzebował drewna na opał i przestrzeni dla swojej faktorii handlowej. W ślimaczym tempie zaczął zbierać dowody (haki) na niecnego krasnala i... przepadł bez wieści. Pozostał po nim tylko Ślimaczy masłak, który krąży po dziś dzień po targowiskach awanturników.

 

Ślimaczy masłak

(bardzo rzadki, wymaga zestrojenia)

Biegłość: Broń żołnierska (kiścień)

Obrażenia: 1k8 (obuchowe)

Magiczne:

Antymagiczny. Postać zestrojona z tą bronią uzyskuje ułatwienie w rzutach obronnych przeciw czarom i innym magicznym efektom, a ataki czarami wymierzone w nią są wykonywane z utrudnieniem.

Ślimaczy krytyk. Stworzenie trafione krytycznie tą bronią musi wykonać rzut obronny na Kondycję o ST (8 + premie: z Siły i biegłości atakującego) lub jego szybkość zostanie zmniejszona o połowę, nie będzie mógł używać reakcji i otrzyma karę -2 do KP i rzutów obronnych na Zręczność do końca swojej następnej tury.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?