niedziela, 14 listopada 2021

Kiścień zamętu

Jedna z ulubionych broni zakamuflowanych dywersantów wysłanych na pole do wrogich obozów lub nawet na pole bitwy, aby potajemnie pomieszczać szyki wroga. Niezwykle skuteczny oręż przeciwko niezbyt rozgarniętym stworzeniom, które zamiast na walce z przeciwnikiem zaczynają się koncentrować na wyrzynaniu się na wzajem. Krasnoludzkie siły specjalne z Mithrilowej Hali często używają jej przeciwko goblinoidom, orkom, ogrom i trollom. Dwuręczna wersja tej broni była ulubionym orężem dalekiego kuzyna króla Mithrilowej Hali, Bruenora Battlehammera, szefa wywiadu: kapitana Brunona Battleflaila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

Kiścień zamętu

(rzadki)

Biegłość: Broń żołnierska (kiścień)

Obrażenia: 1k8+1 (obuchowe)

Magiczne:

Umagicznienie +1. Broń zapewnia premię +1 do testów ataków i obrażeń.

Zamęt. Stworzenie trafione tą bronią musi wykonać rzut obronny na Inteligencję o ST (8 + premie z Siły i biegłości atakującego) lub znajdzie się pod wpływem zaklęcia Zamęt (Confusion) na 2 rundy. W przypadku trafienia krytycznego stworzenie ma utrudnienie w ww. rzucie obronnym.

 

Większy kiścień zamętu

(legendarny)

Biegłość: Broń żołnierska (kiścień)

Obrażenia: 1k10+1 (obuchowe)

Właściwości: dwuręczny (two-handed)

Magiczne:

Umagicznienie +2. Broń zapewnia premię +2 do testów ataków i obrażeń.

Większy zamęt. Stworzenie trafione tą bronią musi wykonać z utrudniłem rzut obronny na Inteligencję o ST (8 + premie z Siły i biegłości atakującego) lub znajdzie się pod wpływem zaklęcia Zamęt (Confusion) na 4 rundy. W przypadku trafienia krytycznego stworzenie automatycznie ponosi porażkę w ww. rzucie obronnym.

Kiścień zamętu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?