niedziela, 21 listopada 2021

Kołatka

Doorball Scary Movie
 

Ten mały i poręczny kiścień należał do pewnego niziołka-włamywacza z Amn, który postanowił ułatwić sobie robotę zamawiając nietypową broń, która miała zastąpić jego wysłużone wytrychy i otwierać zamki. Z racji braku lepszych kontaktów, zadanie zlecił ekscentrycznemu gnomiemu zaklinaczowi, który do wykonania zlecenia jako bijak wykorzystał dość nietypową kołatkę do drzwi i zażądał horrendalnego honorarium. Niziołek, gdy usłyszał cenę za jego usługi złapał się za głowę, ale grzecznie zapłacił i podziękował. Miał szczwany plan. Dzięki nowemu gadżetowi chciał potrącić sobie "mały rabacik". Po zmroku zakradł się do posiadłości gnoma i za pomocą nowej zabawki "otworzył" główne wrota. Pewnie wkroczył do środku myśląc, że już wita się z gąską i... zabiła go pułapka zabezpieczająca wejście.

Morał z tego taki, że trzeba dokładnie wiedzieć czego się chce. Wszakże nieszczęśnik zamówił przedmiot mający tylko otwierać zamki, a nie wykrywać i rozbrajać zabezpieczenia.

 

Kołatka

(niespotykany)

Biegłość: Łotr lub broń żołnierska (kiścień)

Obrażenia: 1k6+1 (obuchowe)

Właściwości: finezyjny(finesse)

Specjalne:

Umagicznienie +1. Broń zapewnia premię +1 do testów ataków i obrażeń.

Kołatka. Obiekt trafiony tą bronią znajduje się pod wpływem zaklęcia Kołatka (Knock) (jednak odgłos puknięcia zostaje zastąpiony przytłumionym bolesnym jęknięciem i ograniczony do 9 m / 30 stóp / 6 pól).

Zgubna brawura. Postać używająca tej broni ma utrudnienie w testach związanych z wyszukiwaniem pułapek.

Roztrzaskanie. Trafienie tą bronią obiektu jest automatycznie traktowane jako trafienie krytyczne.

Ogłuszający krytyk. Gdy atakujący w teście ataku uzyska naturalną "20", trafione stworzenie otrzymuje dodatkowe 1k6 obrażeń od dźwięku (thunder) i musi wykonać rzut na Kondycję o ST (8 + premie z: Siły lub Zręczności i biegłości atakującego) lub stanie się ogłuchła do końca swojej następnej rundy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?