wtorek, 23 listopada 2021

Kąsająca Czaszka

Stworzenie tego upiornego kiścienia przypisuje się pewnemu osobliwemu gnomiemu nekromancie Kostkowi von Trupce, którego w przeciwieństwie do większości kolegów po fachu nie fascynowało go tworzenie armii nieumarłych w celu zawładnięcia światem, lecz po prostu chciał zrozumieć motywacje kierujące nieumarłymi i zaprzyjaźnić się z nimi.

Kostek zgodził się stworzyć tę broń dla łowcy nagród z Luskanu. Bijak tego kiścienia został wykonany z czaszki orka, aby zapewniać dodatkowe obrażenia przedstawicielom tej plugawej rasy.

Co ciekawe gnom zabezpieczył magicznie, aby ta broń nie została wykorzystywana przeciwko jego ulubieńcom − trafienie nieumarłego tym kiścieniem jest utrudnione. Niemniej nieumarli traktują jej dzierżyciela jako "swojaka" dopóki ten nie podejmie przeciw nim wrogiej akcji.

Chaotyczny charakter tej broni sprawia, że może zwrócić się przeciwko swemu właścicielowi w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Kąsająca Czaszka

(bardzo rzadki, wymaga zestrojenia)

Biegłość: broń żołnierska (kiścień)

Obrażenia: 1k8+1 (+3) (obuchowe)

Magiczne:

Umagicznienie +1. Broń zapewnia premię +1 do testów ataków i obrażeń.

Ulubiony wróg. Broń zapewnia premię do ataku i obrażeń +3 przeciwko określonemu typowi lub rasie stworzeń. Dodatkowo czaszka kąsa te stworzenia zadając dodatkowo 1k6 obrażeń kłutych.

Nieumarły charakter. Ataki wymierzone przeciwko nieumarłym są wykonywane z utrudnieniem. Poza tym nieumarli traktują postać dzierżącą tę broń jako nieumarłego i co do zasady nie będą wrogie jeśli pierwszy nie wykona wrogiej akcji.

Zerwanie z łańcucha. Jeśli w teście ataku wypadnie naturalna "1" czaszka zerwie się z łańcucha i zacznie kąsać losowo najbliższe stworzenie (w pierwszej kolejności będzie atakować stworzenia do tępienia których go stworzono), a broń należy uznać za zniszczoną. Czaszka korzysta z następujących statystyk:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?