wtorek, 4 maja 2021

Ostry cień mgły

W czeluściach dysku twardego znalazłem jedną z prac stworzonych przy okazji #Hot16Challenge, internetowej akcji, której celem było zebranie funduszy na wsparcie dla medyków walczących z Covid-19.

***

Ostry cień mgły jest demonem służącym Pani Zgnilizny i Rozkładu – Zuggtmoy, która wysłała go do Kara-Tur, aby zainfekował tamtejszy lud jej nową zarazą – Vookhan. Z racji układów handlowych zaraza w mgnieniu oka rozniosła się po całym Fearunie. Bardzo szybko okazało się, że nie można uleczyć jej standardowymi czarami. Niektórzy badacze stwierdzili, że jedynie zaklęcia 9. kręgu są w stanie wyleczyć tę chorobę. Jednak z powodu bardzo ograniczonego dostępu do czarujących potrafiących władać taką magią oraz wysokich kosztów jej stosowania, dostęp do tego sposobu kuracji jest dostępny tylko dla wąskiego grona najzamożniejszych mieszkańców Zapomnianych Krain.

Co gorsza, zastosowanie standardowych czarów pogarsza stan pacjentów (utrudnienie przy rzucie obronnym). Ale o dziwo niemagiczne metody leczenia (np. wywary z ziół, olejki eteryczne) są w stanie spowolnić postęp choroby (ułatwienie przy rzucie obronnym). Innymi słowy – organizm musi sam przezwyciężyć tę chorobę.

Jej wyleczenie wymaga przeprowadzenia próby rzutów obronnych na Kondycję o ST 14 (5 sukcesów przed 5 porażkami). Rzut obronny należy wykonać co 24 godziny).

Każda porażka oznacza pogorszenie stanu zdrowia zarażonej istoty i powoduje +1 poziom wyczerpania. Istoty od 1. poziomu zainfekowania zarażają inne istoty znajdujące przez dłuższy czas w ich pobliżu.

Przebieg zarazy Vookhan:

  • 0. poziom – zainfekowanie,
  • 1. poziom – bezobjawowy,
  • 2. poziom – kaszel, brak powonienia i smaku,
  • 3. poziom – wysoka gorączka,
  • 4. poziom – poważne problemy z oddychaniem,
  • 5. poziom – śmierć.


Nie pytają Cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły... 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?