poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Sygnet Sheogoratha

Sygnet Sheogoratha

Chociaż ten przedmiot nie ma szczególnie rozbudowanej i intrygującej historii, jest pośrednio związany z rozgrywkami pomiędzy daedrycznymi książętami. Azura, Bogini Świtu i Zmierzchu założyła się z Księciem Obłędu, Sheogorathem o skutek długiej medytacji prowadzonej w całkowitej izolacji. Zdaniem Sheogoratha doprowadzi ona do szaleństwa, natomiast według Azury przyniesie pozytywne skutki.

W każdym razie w celu rozstrzygnięcia tej kwestii prawie 100 lat temu wysłano kapłankę Raynę Drolan do pustelniczej chatki na odosobnionej malutkiej bezludnej wysepce. Wszystko wskazywało, że Azura miała rację, lecz Król Drżących Wysp postanowił wygrać za wszelką cenę. Dlatego wysłał do pustelni komando daedr pod wodzą złotej świętej o imieniu Staada (to właśnie przy jej zwłokach można znaleźć ten przedmiot), aby "wyrwać z kontemplacji" kapłankę. Zadanie od Królowej Nocnego Nieba polegało na tym, aby rozbić grupę daedrycznych siepaczy zanim uda mi się zmącić spokój medytującej kobiety. Za wykonanie powierzonej misji Pani Świtu i Zmierzchu nagrodziła Nerevaryjczyka powierzeniem mu Gwiazdy Azury, niezniszczalnego klejnotu mogącego pomieścić dusze nawet najpotężniejszych istot. Ale zastosowanie tego artefaktu jest materiałem na osobną historię.

 

Sygnet Sheogoratha

(cudowny przedmiot, legendarny, przeklęty)

Właściwości: premia do Charyzmy +10, kara do Mądrości +10

Opis: Ten magiczny pierścień zapewnia ogromny przyrost Charyzmy (nie można odmówić Sheogorathowi gadanego i specyficznego uroku), kosztem Mądrości (popadniecie w silne zaburzenia emocjonalne). Wartość Charyzmy nie może przekroczyć 20, natomiast Wartość Mądrości nie może spaść poniżej 1. W przypadku gdyby wartość Mądrości miałaby spaść poniżej 1 (np. w przypadku postaci o bazowej Mądrości 9), wówczas stworzenie traci przytomność i zapada w katatoniczną śpiączkę do czasu, gdy pierścień nie zostanie zdjęty z jego dłoni za pomocą zaklęcia zdjęcie klątwy (remove curse). Po zdjęciu sygnetu wartość Charyzmy natychmiast wraca do poprzedniej wartości, podczas gdy wartość Mądrości pozostaje obniżona do czasu jej przywrócenia za pomocą zaklęcia większe przywrócenie (greater restoration) lub innego czaru tego samego lub wyższego poziomu, o analogicznych efektach.

 

Ciekawostka. Sygnet Sheogoratha zalicza się do najdroższych elementów biżuterii w Morrowind. Jest warty 30.000 septimów, tyle samo co Pierścień Krwi, Pierścień Serca i Pierścień Duszy. Tylko Wampirzy Sygnet jest wart więcej (32.000 septimów). Jednak jako jedyny z nich zapewnia stałe efekty.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?