wtorek, 9 marca 2021

Gambolpuddy

 

Gambolpuddy

Ta osobliwa, bogato zdobiona prawa rękawiczka należała do samego Sheogoratha. Pełniła przede wszystkim rolę rytualną − została wykorzystana przez Nerevaryjczyka do odnowienia, przed ołtarzem w Ald Daedroth, przymierza z Daedrą Szaleństwa, na mocy którego Sheogorath zobowiązał się ograniczyć swój obłędny wpływ na rdzennych mieszkańców Morrowind. Gambolpuddy'ego można było odnaleźć pod poduszką w posłania należącego do nie do końca poczytalnego orczego kultysty Sheogoratha w wyżej wspomnianym Ald Daedroth. Dalsze losy tego przedmiotu, aż do czasu gdy wpadł on w ręce drużyny, nie są znane.

Niemniej ptaszyny ćwierkają o istnieniu pomniejszego (dosłownie) siostrzanego artefaktu. Natomiast o tym jak Gambolpuddy trafił do Zapomnianych Krain pisałem przy okazji Widelca Przerażenia.

 

Gambolpuddy

(cudowny przedmiot, przeklęty, wymaga zestrojenia, legendarny)

Właściwości magiczne. Każdego dnia o świcie:

  • Rzuć 1k6. Wynik będzie premią/karą do cech do następnego świtu.
  • Rzuć 1k6 (1 Siła, 2 Zręczność, 3 Kondycja, 4 Inteligencja, 5 Mądrość, 6 Charyzma) i wylosuj cechę, która uzyska premię, a następnie cechę, która uzyska karę.

Jeżeli po odliczeniu kary wartość cechy będzie wynosić 0 lub mniej − stworzenie straci przytomność do następnego świtu.

 

Mały Gambolpuddy

(cudowny przedmiot, przeklęty, wymaga zestrojenia, bardzo rzadki)

Ten przedmiot to nie do końca udana kopia Gambolpuddy'ego stworzona przez  fanatycznych wyznawców Sheogoratha. Ta lewa rękawica (do kompletu) może być noszona wyłącznie przez stworzenie o małym rozmiarze. Premia/kara, którą zapewnia Mały Gambolpuddy jest stała i wynosi +/-1 i sumuje się z premiami/karami oryginalnego Gambolpuddy'ego (co więcej obie rękawice wykorzystują tylko jedno zestrojenie). Podobnie jak oryginalny Gambolpuddy, o świcie każdego dnia należy wylosować cechę, która uzyska premię/karę.

 

Odstrojenie

Aby wyzwolić się spod wpływu Gambolpuddy'ego, należy zdjąć go dokładnie o świcie (mechanicznie: należy wykonać rzut 1k12 i uzyskać na kości 12). Magiczne zaklęcia (włącznie z czarami 9. poziomu) są nieskuteczne.

 

Ciekawostka

Nazwa tej magicznej rękawiczki nawiązuje do osoby Johanna Gambolputty'ego, fikcyjnego niemieckiego kompozytora, który pojawił się w skeczu Latającego Cyrku Monty Pythona. Jego pełne nazwisko było naprawdę baaardzo długie: Johann Gambolputty de von Ausfern-schplenden-schlitter-crasscrenbon-fried-digger-dingle-dangle-dongle-dungle-burstein-von-knacker-thrasher-apple-banger-horowitz-ticolensic-grander-knotty-spelltinkle-grandlich-grumblemeyer-spelterwasser-kurstlich-himbleeisen-bahnwagen-gutenabend-bitte-ein-nürnburger-bratwustle-gerspurten-mitzweimache-luber-hundsfut-gumberaber-shönendanker-kalbsfleisch-mittler-aucher von Hautkopft of Ulm.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?