wtorek, 14 grudnia 2021

Obierak do rzepy

Ten niezwykle ostry nożyk do krojenia warzyw należał do gnomiego skrytobójcy, Tobiasza Sztakownika, który  często infiltrował otoczenie swoich zamożnych ofiar zatrudniając się w ich posiadłościach jako pomoc kuchenna. Jego owiana złą sławą kariera została zakończona, gdy pomylił swoją zabójczą broń ze zwykłym tępym obierakiem i próbował poderżnąć nim gardło magowi, który przemienił go w kamienny posąg i ustawił na grządce z rzepą w oranżerii pośród krasnali ogrodowych, ku przestrodze innym śmiałkom, którzy w przyszłości ośmieliliby się spróbować pozbawić go życia.

Obierak do rzepy

(rzadki, wymaga zestrojenia)

Biegłość: broń prosta (sztylet)

Obrażenia: 1k4+1 (cięte)

Właściwości: finezyjny (finesse), lekki (light)

Specjalne:

Umagicznienie +1. Broń zapewnia premię +1 do testów ataków i obrażeń.

Szef kuchni. Stworzenie uzyskuje ułatwienie w testach umiejętności zawiązanych z pracą w kuchni, gdy korzysta z obieraka. Ponadto obierak zadaje dodatkowe 1k8 obrażeń ciętych stworzeniom, które są roślinami (plant) i dodatkowo stworzenie ma ułatwienie w rzutach obronnych przeciwko atakom i zdolnościom specjalnym roślin.

Ostry. Gdy podczas testu ataku na kości wypadnie naturalna "19" i wynik testu wystarczy na trafienie przeciwnika, wówczas cios jest liczony jako trafienie krytyczne.

Zacięcie. Gdy podczas testu ataku na kości wypadnie naturalna "1" wówczas atakujący rani siebie obierakiem i otrzymuje 1k8 obrażeń ciętych (chyba, że jest gnomem, wówczas otrzymuje tylko 1k4 obrażeń ciętych). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?