wtorek, 9 lutego 2021

Garota

Garota (hiszp. garrote) – broń wykorzystywana od starożytności przez skrytobójców do szybkiego duszenia ofiar. Była wykonana z kawałka stosunkowo cienkiego, ale wytrzymałego materiału i służyła chwycenia oburącz i zaciskania na szyi celu. Klasyczna garota była zrobiona z wytrzymałej, nieostrej żyłki (np. struny fortepianowej). Właśnie takiej garoty używał Agent 47.

 

Hitman Garota

Biegłość: Biegłość w tej broni automatycznie uzyskuje tylko Łotr (Skrytobójca). Pozostałe klasy postaci mogą uzyskać biegłość z tej broni dzięki wybraniu atutu Mistrz Oręża (Weapon Master)

Obrażenia: specjalne (patrz opis).

Właściwości: dwuręczna (two-handed), finezyjny (finnese), lekki (light).

Postać może wykonać atak garotą tylko przeciwko zaskoczonemu (suprised) stworzeniu (humanoidowi). Jego powodzenie zależy od wyniku testu spornego Siły lub Zręczności (Atletyka) atakującego i celu. W przypadku udanego testu spornego atakujący łapie cel (cel jest pochwycony / grappled) i jego wartość cechy Kondycja zostaje obniżona o 1k4+ premia z Siły lub Zręczności atakującego. W kolejnej rudzie atakujący i cel powtarzają ww. test sporny, aż do momentu gdy:

  • cel odniesienie sukces w teście spornym, co zakończy zabójcze pochwycenie lub
  • do wyzerowania Kondycji celu. Wówczas cel, w zależności od woli atakującego, straci przytomność lub zginie).

Brak biegłości. Postać, która nie ma biegłości w posługiwaniu się garotą wykonuje ww. test Atletyki z utrudnieniem, a jego cel − z ułatwieniem.

Regeneracja utraconej kondycji. Stworzenie, które przeżyło konfrontację z zabójcą uzbrojonym w garotę, lecz utraciło punkty Kondycji, może je odzyskać w dwojaki sposób:

  • zaklęcie Większe Przywrócenie (Greater Restoration) przywraca wszystkie utracone punkty Kondycji;
  • po każdym długim odpoczynku postać odzyskuje ilość punktów Kondycji równą 1k4 + (aktualna) premia z Kondycji.

Ciekawostka. W grze Hitman 2: Silent Assassin jedną z bonusowych broni do odblokowania miał być różaniec-garota (otrzymany od księdza po zakończeniu ostatniej misji) , jednak twórcy gry uznali, że to zbyt kontrowersyjne rozwiązanie, więc pozostawiono tylko puste miejsce.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?