czwartek, 10 lutego 2022

Wywar na diabelskie pokusy

Inspiracją do napisania tej notki był wpis koleżanki @Apaturia.

Oto receptura zachowana w jednym z pradawnych manuskryptów medycznych, zawierająca przepis na uwarzenie potężnej eliksiru chroniącego przed wpływem diabłów, demonów i innych czartów. Aby zadziałała, należało przedtem opatrzyć ją odpowiednią modlitwą, przez odpowiednio potężnego sługę bóstwa, które jest wrogiem piekielnych stworzeń:

Napój przeciwko diabelskim pokusom. Rokitnik, por, łubin, rzodkiew, prawoślaz, koper, turzyca, bukwica. Pobłogosław te zioła, namocz w piwie i wodzie święconej, i niech napój będzie w pokoju, w którym znajduje się chory człowiek. I zanim wypije, wyśpiewaj nad napojem po trzykroć: Deus in nomine tuo saluum me fac (Mocą imienia Twego ocal mnie Panie).

Mikstura chroni przed wpływem czartów przez 1 godzinę.


Mniejszy wywar na diabelskie pokusy (niespotykana)

Stworzenie, które wypiło te miksturę uzyskuje premię +1 do KP, rzutów obronnych i testów Mądrości (Intuicja) przeciwko działaniom czartów (fiend).

 

Wywar na diabelskie pokusy (rzadka)

Stworzenie, które wypiło te miksturę ma ułatwienie w testach Mądrości (Intuicji) i rzutach obronnych przeciwko działaniom czartów (fiend), a także premię +2 do KP przeciwko atakom czartów.

 

Większy wywar na diabelskie pokusy (bardzo rzadka)

Stworzenie, które wypiło te miksturę ma ułatwienie w testach Mądrości (Intuicja) i rzutach obronnych przeciwko działaniom czartów (dodatkowo naturalna "1" na kości przy rzucie obronnym nie oznacza automatycznej porażki). Poza tym czarty mają utrudnienie w testach ataku przeciwko stworzeniu, które wypiło tę miksturę. 

 

Warzenie

Powyższą miksturę może przyrządzić odpowiednio doświadczona postać (odpowiednio: 2., 5. i 11. poziom), która poza znajomością sztuki warzenia wywarów (zestaw zielarza, materiały alchemiczne lub inne narzędzia rzemieślnicze o podobnym zastosowaniu) jest biegła w umiejętności religia i potrafi rzucić zaklęcie Ochrona przed dobrem i złem (Protection from Evil and Good).

 

Herbarz Pseudo-Apulejusza z XI w.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o tej notce?